Kolejny slice w realizacji i problemy z widokiem. Refaktoryzacja Timestampu. To będzie wymagało zmian w komendach, zdarzeniach, widokach oraz innych klasach powiązanych.
UI w trakcie programowania. Należało też do programować część QUERY z CQRSa. Obecnie pracuję nad WPFm i kolejny slice zapewne będzie implementowany.
Kolejny slice w produkcji. Tym razem taki z UI. Będzie się działo. Do tego kolejna przeróbka w testach. Refaktoryzacja i implementacja.
Kolejna godzina przed mną. Dużo już udało się zrobić i rozwiązać problemów. Teraz kolejne wyzwania i implementacja sliceów.
Rozpoczynam realizacje kolejnych sliceów. Nadal nie ma persystencji. Oddalona jest ta decyzja ode mnie. Być może będzie troche GUI CatchTheFlow.
Kończenie dwóch pierwszych slicaów. Rozpoczynanie implementacji pozostałych kawałeczków. Rozbudowanie CatchTheFlow o kolejne funkcjonalności.
Walka z pierwszym slicem jest najtrudniejsza. Dużo trzeba oprogramować na około. Trafia się wiele problemów, ale idę do przodu rozwiązując i generując nowe problemy.
EventBus działa. Rozpocząłem implementację CQRS'a (Command, CommandHandler). Używam też kontenera Dependency Injection (Autofac) do tworzenia i wstrzykiwania obiektów.
Zakończyłem już implementację EventBus'a. Teraz kolej na bibliotekę do testowania slice'ów. Z wykorzystaniem notacji Given-When-Then.
To już dziewiąta godzina pracy nad projektem CatchTheFlow. Jest już kodzik. Można powiedzieć, że powstaje pewien wzorzec slice'a. Na nim będę bazował i dowoził kolejne kawałki.
Ósmą godzinę rozpoczynam od dokończenia poprawek w modelu CatchTheFlow. Wyciągam ostatnie testy. Kolejne odcinki będą poświęcone przenoszeniu Event Modeling'u na kod.
To już siódma godzina modelowania. Wyszedł by z tego jednodniowy warsztat. Model jest już bardzo zaawansowany. Częściowo zmieniłem na język angielski podczas wyciągania testów BDD.
Pora na kolejną szóstą godzinę modelowania aplikacji CatchTheFlow. Nadal korzystam z EventModeling'u i niczym z plasteliny lepię aplikację.
Rozpoczynam piątą godzinę modelowania. BluePrint EventModeling jest już bardzo rozbudowany i nanoszę kosmetyczne zmiany.
Model w EventModeling już na ukończeniu, a ja rozpoczynam modelowanie czwartej godziny.
Rozpoczynam kolejną już trzecią godzinę pracy nad projektem CatchTheFlow. Nadal jest to modelowanie z wykorzystaniem EventStorming i EventModeling.
Pierwsza godzina modelowania już za nami. Rozpoczynam kolejną. Obecnie wchodzimy w EventModeling. Po uprzednim rozpoznaniu domeny za pomocą EventStorming.
Vlog sprzed komputera o tym, jak wykorzystać Miro do modelowania aplikacji CatchTheFlow z wykorzystaniem techniki EventStorming. Każdy vlog to głównie 5 minut poświęcone na pracę.
Prezentacja dotyczy bardzo popularnego ostatnio modelowania procesów/domen przy pomocy karteczek samoprzylepnych. W trakcie prelekcji przedstawiam czym jest EventStorming oraz Event Modeling. Uczestnicy będą mieli okazje na żywo zobaczyć EventStorming w trakcie szybkiej eksploracji z wykorzystaniem realnych narzędzi i board'a.
Najczęściej by przeprowadzić warsztat EventStorming'u wystarczy jego częściowa wiedza. Mam tutaj dla ciebie 5 kroków do wyznaczenia i przeprowadzenia strategicznej części EventStorming'u o nazwie BigPicture.
Do każdego warsztatu trzeba się przygotować. Tak samo jest w przypadku EventStorming'u. Trzeba zgromadzić materiały, miejsce oraz wartościowych uczestników. Dzisiaj troszkę na ten temat.
EventStorming jak bardzo jest prostą techniką. Udało mi się przeprowadzić warsztat-eksperyment na konferencji Koderek 1 czerwca 2019 w Warszawie. W ten dzień dziecka prowadziliśmy warsztat planowania bazując na EventStorming'u.
Dzisiaj mówię o moim ostatnim zakupie kursu online. Wyjaśniam dlaczego kupuję kursy online i dlaczego dają mi one wartość. Wspominam też Szkołe EventStormingu.
Dzisiaj prosto z krzesła mówię o swoich prezentacjach na najbliższe meetupy. O konferencjach i wejściówkach na SegFault Łódź, 4Developers Warszawa.
Dzisiaj trochę o książce MIT przedsiębiorczości. Szok związany z wiedzą zawartą w audiobooku. Jak ja to widzę i odnoszę do swojego wykształcenia w sferze ekonomii.
Dzisiaj dzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat tego jak można wykorzystać EventStorming do tworzenia fabuły w książkach.
Pora na warsztaty z EventStorming-u na SegFault University w Gdańsku. Ponownie przekonuję się, że jest to technika niezwykła i bardzo potężna.
Na łamach MrDeVloga ponownie poruszam tematykę EventStorming-u. Co dalej po wypisaniu zdarzeń. Ale nie to jest najważniejsze... Najważniejszy jest szum brody...
Odkrywam dziś czym są te pomarańczowe karteczki na ścianie. Wizyta w Lesznie i kawiarni DolceLate. Dzień Kobiet ponownie nastał i ostatecznie o EventStorming-u.
Coraz szerzej, więcej słyszymy o EventStorming-u. Czym tak naprawdę jest ta technika? W dzisiejszym poście postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Chciałbym też byście otworzyli umysł i zauroczyli się tą techniką. Gdyż jest bardzo wartościowa!! Zapraszam do świata zdarzeń.
To moja nowa prezentacja na temat EventStormingu. Przedstawiam w niej podstawy i elementy składowe tego narzędzia. Jak korzystać także zdalnie i samodzielnie. Zapraszam do kosmicznego świata.
To moja nowa prezentacja na temat EventStormingu. Przedstawiam w niej podstawy i elementy składowe tego narzędzia. Jak korzystać także zdalnie i samodzielnie. Zapraszam do kosmicznego świata.
Często mam już dość prawie codziennie ustawiać wszystkie aplikacje od nowa. Korzystam z wielu wirtualnych pulpitów. Tak utrzymuję porządek, jednak nie bierze się on z niczego. Muszę wszystko ustawić, rozmieścić. A dopiero potem pracować. Spada wydajność pracy. Gdyż nie działam w pełni z wykorzystaniem nawyków.