Do końca celu zostało ostatnie 30 minut realizacji projektu. W tym czasie zamierzam dokończyć projekt. Ciekawe czy się uda. Jeżeli zajdzie potrzeba to powstanie kilka odcinków więcej.
Tak się składa, że to ostatnia zaplanowana pełna godzina. Kończę w niej implementację i domykam funkcjonowanie GUI. Poprawiam też błędy jakie zauważyłem.
Kolejna godzina już na spokojnie. Większość funkcji została zaimplementowana. Pozostało spiąć je razem. Dlatego będzie i kodzik i modelowanie w EventModelingu.
Rozpoczęcie pracy nad kolejnym scenariuszem alternatywnym. Przerywanie krótkiej przerwy. W tej godzinie zostanie ten slice ukończony i podjęty drugi związany z przerywaniem długiej przerwy.
W tej godzinie pracuję nad alternatywnymi scenariuszami. Przerywaniem bloku pracy, krótkiej i długiej przerwy (jeżeli czas pozwoli). Będzie też praca nad obsługą nowych zdarzeń.
Kontynuowanie pracy nad sliceami związanymi z konfiguracją aplikacji. Praca nad głównym GUI aplikacji. Coraz bliżej końca tworzenia MVP CatchTheFlow.
Ta godzina rozpoczyna się powrotem do implementacji sliceów po aktualizacji modelu. Na początek konfiguracja aplikacji. Zostało już niewiele do dokończenia aplikacji.
Po ukończeniu głównych sliceów pora na zapis zdarzeń do bazy i odczytywanie. To początek tej godziny. Po ukończeniu zajmę się kolejnymi sliceami.
Ta godzina to rozpoczęcie implementacji pozostałych sliceów. Zostało trzy i będzie trzeba już pomyśleć o zapisie zdarzeń. Do tej pory leniwiec we mnie nie chciał się tego zadania podjąć.
Nowa godzina to implementacja kolejnych sliceów. Część z nich jest bardzo szybka gdyż dotyczy już istniejących komponentów. Małymi krokami zbliżam się do końca tej części modelu.
Kolejna godzina zbiegła sie z rozpoczęciem prac nad następnym slicem. Będzie łatwiej estymować. W tej godzine chcę zrealizować kolejne 2 slice związane z odtwarzaniem dźwięku krótkiej i długiej przerwy.
Kończę drugi slice zawierający interfejs użytkownika. Rozpoczynam także pracę nad kolejnymi kawałkami. Coraz bliżej do końca. Jednak nadal daleko. Poruszam także temat estymacji.
Kończenie slicea sugestii krótkiej przerwy zawierającego dużo testów i przypadków testowych. Rozpoczęcie realizacji kolejnego slicea.
Kolejny slice w realizacji i problemy z widokiem. Refaktoryzacja Timestampu. To będzie wymagało zmian w komendach, zdarzeniach, widokach oraz innych klasach powiązanych.
UI w trakcie programowania. Należało też do programować część QUERY z CQRSa. Obecnie pracuję nad WPFm i kolejny slice zapewne będzie implementowany.
Kolejny slice w produkcji. Tym razem taki z UI. Będzie się działo. Do tego kolejna przeróbka w testach. Refaktoryzacja i implementacja.
Kolejna godzina przed mną. Dużo już udało się zrobić i rozwiązać problemów. Teraz kolejne wyzwania i implementacja sliceów.
Rozpoczynam realizacje kolejnych sliceów. Nadal nie ma persystencji. Oddalona jest ta decyzja ode mnie. Być może będzie troche GUI CatchTheFlow.
Kończenie dwóch pierwszych slicaów. Rozpoczynanie implementacji pozostałych kawałeczków. Rozbudowanie CatchTheFlow o kolejne funkcjonalności.
Walka z pierwszym slicem jest najtrudniejsza. Dużo trzeba oprogramować na około. Trafia się wiele problemów, ale idę do przodu rozwiązując i generując nowe problemy.
EventBus działa. Rozpocząłem implementację CQRS'a (Command, CommandHandler). Używam też kontenera Dependency Injection (Autofac) do tworzenia i wstrzykiwania obiektów.
Zakończyłem już implementację EventBus'a. Teraz kolej na bibliotekę do testowania slice'ów. Z wykorzystaniem notacji Given-When-Then.
To już dziewiąta godzina pracy nad projektem CatchTheFlow. Jest już kodzik. Można powiedzieć, że powstaje pewien wzorzec slice'a. Na nim będę bazował i dowoził kolejne kawałki.
Ósmą godzinę rozpoczynam od dokończenia poprawek w modelu CatchTheFlow. Wyciągam ostatnie testy. Kolejne odcinki będą poświęcone przenoszeniu Event Modeling'u na kod.
To już siódma godzina modelowania. Wyszedł by z tego jednodniowy warsztat. Model jest już bardzo zaawansowany. Częściowo zmieniłem na język angielski podczas wyciągania testów BDD.
Pora na kolejną szóstą godzinę modelowania aplikacji CatchTheFlow. Nadal korzystam z EventModeling'u i niczym z plasteliny lepię aplikację.
Rozpoczynam piątą godzinę modelowania. BluePrint EventModeling jest już bardzo rozbudowany i nanoszę kosmetyczne zmiany.
Model w EventModeling już na ukończeniu, a ja rozpoczynam modelowanie czwartej godziny.
Rozpoczynam kolejną już trzecią godzinę pracy nad projektem CatchTheFlow. Nadal jest to modelowanie z wykorzystaniem EventStorming i EventModeling.
Pierwsza godzina modelowania już za nami. Rozpoczynam kolejną. Obecnie wchodzimy w EventModeling. Po uprzednim rozpoznaniu domeny za pomocą EventStorming.
Vlog sprzed komputera o tym, jak wykorzystać Miro do modelowania aplikacji CatchTheFlow z wykorzystaniem techniki EventStorming. Każdy vlog to głównie 5 minut poświęcone na pracę.