Moje 5 Minut 31h
Moje 5 Minut 31h

Do końca celu zostało ostatnie 30 minut realizacji projektu. W tym czasie zamierzam dokończyć projekt. Ciekawe czy się uda. Jeżeli zajdzie potrzeba to powstanie kilka odcinków więcej.

Moje 5 Minut 30h
Moje 5 Minut 30h

Tak się składa, że to ostatnia zaplanowana pełna godzina. Kończę w niej implementację i domykam funkcjonowanie GUI. Poprawiam też błędy jakie zauważyłem.

Moje 5 Minut 29h
Moje 5 Minut 29h

Kolejna godzina już na spokojnie. Większość funkcji została zaimplementowana. Pozostało spiąć je razem. Dlatego będzie i kodzik i modelowanie w EventModelingu.

Moje 5 Minut 28h
Moje 5 Minut 28h

Rozpoczęcie pracy nad kolejnym scenariuszem alternatywnym. Przerywanie krótkiej przerwy. W tej godzinie zostanie ten slice ukończony i podjęty drugi związany z przerywaniem długiej przerwy.

Moje 5 Minut 27h
Moje 5 Minut 27h

W tej godzinie pracuję nad alternatywnymi scenariuszami. Przerywaniem bloku pracy, krótkiej i długiej przerwy (jeżeli czas pozwoli). Będzie też praca nad obsługą nowych zdarzeń.

Moje 5 Minut 26h
Moje 5 Minut 26h

Kontynuowanie pracy nad sliceami związanymi z konfiguracją aplikacji. Praca nad głównym GUI aplikacji. Coraz bliżej końca tworzenia MVP CatchTheFlow.

Moje 5 Minut 25h
Moje 5 Minut 25h

Ta godzina rozpoczyna się powrotem do implementacji sliceów po aktualizacji modelu. Na początek konfiguracja aplikacji. Zostało już niewiele do dokończenia aplikacji.

Moje 5 Minut 24h
Moje 5 Minut 24h

Po ukończeniu głównych sliceów pora na zapis zdarzeń do bazy i odczytywanie. To początek tej godziny. Po ukończeniu zajmę się kolejnymi sliceami.

Moje 5 Minut 23h
Moje 5 Minut 23h

Ta godzina to rozpoczęcie implementacji pozostałych sliceów. Zostało trzy i będzie trzeba już pomyśleć o zapisie zdarzeń. Do tej pory leniwiec we mnie nie chciał się tego zadania podjąć.

Moje 5 Minut 22h
Moje 5 Minut 22h

Nowa godzina to implementacja kolejnych sliceów. Część z nich jest bardzo szybka gdyż dotyczy już istniejących komponentów. Małymi krokami zbliżam się do końca tej części modelu.

Moje 5 Minut 21h
Moje 5 Minut 21h

Kolejna godzina zbiegła sie z rozpoczęciem prac nad następnym slicem. Będzie łatwiej estymować. W tej godzine chcę zrealizować kolejne 2 slice związane z odtwarzaniem dźwięku krótkiej i długiej przerwy.

Moje 5 Minut 20h
Moje 5 Minut 20h

Kończę drugi slice zawierający interfejs użytkownika. Rozpoczynam także pracę nad kolejnymi kawałkami. Coraz bliżej do końca. Jednak nadal daleko. Poruszam także temat estymacji.

Moje 5 Minut 19h
Moje 5 Minut 19h

Kończenie slicea sugestii krótkiej przerwy zawierającego dużo testów i przypadków testowych. Rozpoczęcie realizacji kolejnego slicea.

Moje 5 Minut 18h
Moje 5 Minut 18h

Kolejny slice w realizacji i problemy z widokiem. Refaktoryzacja Timestampu. To będzie wymagało zmian w komendach, zdarzeniach, widokach oraz innych klasach powiązanych.

Moje 5 Minut 17h
Moje 5 Minut 17h

UI w trakcie programowania. Należało też do programować część QUERY z CQRSa. Obecnie pracuję nad WPFm i kolejny slice zapewne będzie implementowany.

Moje 5 Minut 16h
Moje 5 Minut 16h

Kolejny slice w produkcji. Tym razem taki z UI. Będzie się działo. Do tego kolejna przeróbka w testach. Refaktoryzacja i implementacja.

Moje 5 Minut 15h
Moje 5 Minut 15h

Kolejna godzina przed mną. Dużo już udało się zrobić i rozwiązać problemów. Teraz kolejne wyzwania i implementacja sliceów.

Moje 5 Minut 14h
Moje 5 Minut 14h

Rozpoczynam realizacje kolejnych sliceów. Nadal nie ma persystencji. Oddalona jest ta decyzja ode mnie. Być może będzie troche GUI CatchTheFlow.

Moje 5 Minut 13h
Moje 5 Minut 13h

Kończenie dwóch pierwszych slicaów. Rozpoczynanie implementacji pozostałych kawałeczków. Rozbudowanie CatchTheFlow o kolejne funkcjonalności.

Moje 5 Minut 12h
Moje 5 Minut 12h

Walka z pierwszym slicem jest najtrudniejsza. Dużo trzeba oprogramować na około. Trafia się wiele problemów, ale idę do przodu rozwiązując i generując nowe problemy.

Moje 5 Minut 11h
Moje 5 Minut 11h

EventBus działa. Rozpocząłem implementację CQRS'a (Command, CommandHandler). Używam też kontenera Dependency Injection (Autofac) do tworzenia i wstrzykiwania obiektów.

Moje 5 Minut 10h
Moje 5 Minut 10h

Zakończyłem już implementację EventBus'a. Teraz kolej na bibliotekę do testowania slice'ów. Z wykorzystaniem notacji Given-When-Then.

Moje 5 Minut 9h
Moje 5 Minut 9h

To już dziewiąta godzina pracy nad projektem CatchTheFlow. Jest już kodzik. Można powiedzieć, że powstaje pewien wzorzec slice'a. Na nim będę bazował i dowoził kolejne kawałki.

Moje 5 Minut 8h
Moje 5 Minut 8h

Ósmą godzinę rozpoczynam od dokończenia poprawek w modelu CatchTheFlow. Wyciągam ostatnie testy. Kolejne odcinki będą poświęcone przenoszeniu Event Modeling'u na kod.

Moje 5 Minut 7h
Moje 5 Minut 7h

To już siódma godzina modelowania. Wyszedł by z tego jednodniowy warsztat. Model jest już bardzo zaawansowany. Częściowo zmieniłem na język angielski podczas wyciągania testów BDD.

Moje 5 Minut 6h
Moje 5 Minut 6h

Pora na kolejną szóstą godzinę modelowania aplikacji CatchTheFlow. Nadal korzystam z EventModeling'u i niczym z plasteliny lepię aplikację.

Moje 5 Minut 5h
Moje 5 Minut 5h

Rozpoczynam piątą godzinę modelowania. BluePrint EventModeling jest już bardzo rozbudowany i nanoszę kosmetyczne zmiany.

Moje 5 Minut 4h
Moje 5 Minut 4h

Model w EventModeling już na ukończeniu, a ja rozpoczynam modelowanie czwartej godziny.

Moje 5 Minut 3h
Moje 5 Minut 3h

Rozpoczynam kolejną już trzecią godzinę pracy nad projektem CatchTheFlow. Nadal jest to modelowanie z wykorzystaniem EventStorming i EventModeling.

Moje 5 Minut 2h
Moje 5 Minut 2h

Pierwsza godzina modelowania już za nami. Rozpoczynam kolejną. Obecnie wchodzimy w EventModeling. Po uprzednim rozpoznaniu domeny za pomocą EventStorming.

Moje 5 Minut 1h
Moje 5 Minut 1h

Vlog sprzed komputera o tym, jak wykorzystać Miro do modelowania aplikacji CatchTheFlow z wykorzystaniem techniki EventStorming. Każdy vlog to głównie 5 minut poświęcone na pracę.

Zapisz się na listę :)