Moje 5 Minut 14h
Moje 5 Minut 14h

Rozpoczynam realizacje kolejnych sliceów. Nadal nie ma persystencji. Oddalona jest ta decyzja ode mnie. Być może będzie troche GUI CatchTheFlow.

Moje 5 Minut 13h
Moje 5 Minut 13h

Kończenie dwóch pierwszych slicaów. Rozpoczynanie implementacji pozostałych kawałeczków. Rozbudowanie CatchTheFlow o kolejne funkcjonalności.

Moje 5 Minut 12h
Moje 5 Minut 12h

Walka z pierwszym slicem jest najtrudniejsza. Dużo trzeba oprogramować na około. Trafia się wiele problemów, ale idę do przodu rozwiązując i generując nowe problemy.

Moje 5 Minut 11h
Moje 5 Minut 11h

EventBus działa. Rozpocząłem implementację CQRS'a (Command, CommandHandler). Używam też kontenera Dependency Injection (Autofac) do tworzenia i wstrzykiwania obiektów.

Moje 5 Minut 10h
Moje 5 Minut 10h

Zakończyłem już implementację EventBus'a. Teraz kolej na bibliotekę do testowania slice'ów. Z wykorzystaniem notacji Given-When-Then.

Moje 5 Minut 9h
Moje 5 Minut 9h

To już dziewiąta godzina pracy nad projektem CatchTheFlow. Jest już kodzik. Można powiedzieć, że powstaje pewien wzorzec slice'a. Na nim będę bazował i dowoził kolejne kawałki.

After.conf - S02E06 - Charyzma - Dawid Straszak
After.conf - S02E06 - Charyzma - Dawid Straszak

Jak tchnąć więcej, życia w wystąpienia publiczne. Dobrym sposobem jest wykorzystanie Charyzmy. Każdy słyszał o charyzmatycznych przywódcach/mówcach. Chciałem trochę ten temat zgłębić i nagrałem z Dawidem Straszakiem odcinek podcast'u na ten temat.

Moje 5 Minut 8h
Moje 5 Minut 8h

Ósmą godzinę rozpoczynam od dokończenia poprawek w modelu CatchTheFlow. Wyciągam ostatnie testy. Kolejne odcinki będą poświęcone przenoszeniu Event Modeling'u na kod.

Moje 5 Minut 7h
Moje 5 Minut 7h

To już siódma godzina modelowania. Wyszedł by z tego jednodniowy warsztat. Model jest już bardzo zaawansowany. Częściowo zmieniłem na język angielski podczas wyciągania testów BDD.

Moje 5 Minut 6h
Moje 5 Minut 6h

Pora na kolejną szóstą godzinę modelowania aplikacji CatchTheFlow. Nadal korzystam z EventModeling'u i niczym z plasteliny lepię aplikację.

Trzy poziomy - podsumowanie grudzień 2019
Trzy poziomy - podsumowanie grudzień 2019

Długo nie było podsumowania. Załamał mi się system. Przestałem też odbierać wyznaczone cele jako własne. To spowodowało zaprzestanie realizacji.

Moje 5 Minut 5h
Moje 5 Minut 5h

Rozpoczynam piątą godzinę modelowania. BluePrint EventModeling jest już bardzo rozbudowany i nanoszę kosmetyczne zmiany.

Zapisz się na listę :)