MrDev

Blog programisty.

Zawód: Programista - Maciej Aniserowicz.

Zawód: Programista - Maciej Aniserowicz. Autora książki mam przyjemność znać osobiście. I w moim przypadku to wystarczyło do zakupu książki Zawód: Programista. Byłem pewny, że będzie zawierała w sobie wiele wartościowych informacji. Po przeczytaniu nie zawiodłem się i jestem zadowolony z zakupu.

Oczywiście nie z wszystkimi przemyśleniami jestem w stanie się zgodzić. Np. nie uważam, iż jedyne słuszne studia to dzienne. Sam odbyłem studia zaoczne zdobywając tym samym tytuł, mgr. inż. By studiować musiałem zapracować na czesne i nie tylko. Studia zrobiłem, bo chciałem. Jak najlepiej starałem się wykorzystać czas spędzony na uczelni.

Co do stylu pisania nic nie mogę powiedzieć. Czytam, by zdobywać informacje/wiedzę. Dlatego jest to dla mnie nieistotne i nie zwracam uwagi.

Pozytywny dla mnie jest fakt, iż w książce nie ma ogromnych tłustych bloków tekstów. Wręcz zwięźle i konkretnie. Więcej cukru w cukrze.

Szczególnie podobał mi się rozdział dotyczący Liderów, wymienione reguły liderowania, jakie przedstawił Autor, bardzo odpowiadają moim potrzebom.

Książka jak dla mnie jest dobra i na pewno polecę ją każdemu zainteresowanemu programowaniem i nie tylko. Część rozdziałów można na pewno polecić ludziskom spoza IT:D.

Wiele osób zwłaszcza doświadczonych może się czuć rozczarowanych. Myślę, że to wszystko zależy od indywidualnych doświadczeń. I nawet doświadczony deweloper, zapewne znajdzie coś interesującego. W końcu każdy podąża swoją indywidualną ścieżką.

Uważam, że autor zrobił dobrą robotę, i taka publikacja była potrzebna. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak wygląda branża IT.

PS: Zapewne będę zbluzgany przez kogoś, gdzieś za to, że napisałem co myślę. Ale to mój punkt widzenia!:p